NEWS

„30 Lat Bursztynowego Wzornictwa” – Wystawa Jubileuszowa w Muzeum Bursztynu

Z okazji trzydziestolecia S&A Jewellery Design, serdecznie zapraszamy na nową wystawę czasową w Muzeum Bursztynu, trwającą do 26 maja 2024 roku. Ponad setka wyrobów jubilerskich, stworzonych przez kilkunastu znanych projektantów, opowie o współczesnej historii bursztynu bałtyckiego w kontekście regionu, kraju i świata.

Jubileusz S&A Jewellery Design to doskonała okazja do przybliżenia historii naszych najważniejszych projektów, ukazujących zmiany w trendach projektowania i produkcji biżuterii przez ostatnie trzy dekady. Na ekspozycji zostanie przedstawionych ponad 100 projektów, z których wiele zdobyło prestiżowe nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach jubilerskich.

Wystawa obejmuje nie tylko ikoniczne projekty, takie jak biżuteria dla księżnej Kate i księcia Williama, lecz także wyroby, które trafiły do koronowanych głów i osób rozpoznawalnych na całym świecie. Szczególną uwagę zwraca projekt zdobionej bursztynem Korony dla Miss Polonia oraz nowoczesne prace nawiązujące do aktualnych tematów społecznych, jak wisior „Sounds of Amber” odzwierciedlający zmiany klimatyczne.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14 grudnia o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Miejsce Muzeum Bursztynu w Gdańsku, ul. Wielkie Młyny 10.
Data: 15.12.23 – 26.05.2024

Zapraszamy

Godziny otwarcia i ceny biletów: muzeumgdansk.pl

By Aneta

Scroll Up