MAAMU – MISTRZOWSKI PROJEKT

Złoty Medal, Mercurius Gedanensis 2018 w Kategorii Mistrzostwo Jubilerskie za bransoletę MAAMU autorstwa Cypriana Chorocieja ze Studia Projektowego S&A.

Bransoleta MAAMU to połączenie dwóch unikalnych i ekskluzywnych materiałów – bursztynu oraz ciosów mamuta. Z materiałów, które natura przechowywała przez wieki, artyści z S&A wydobyli i podkreślili prawdziwe piękno. Nowoczesna i prosta forma bransolety, nawiązuje swoim kształtem do smukłej linii ciosów mamuta. Każdy szczegół w bransolecie, włącznie z zapięciem, został starannie zaprojektowany i perfekcyjnie wykonany. Fragment ciosów mamuta i bursztyn, ręcznie oszlifowano i kunsztownie osadzono w srebrnej oprawie.

MAAMU z ciosów mamuta

Pochodząca z Gdyni firma S&A S.A. stworzyła biżuterię z wyjątkowego surowca: ciosów mamuta. Materiał trafił do studia projektowego S&A Jewellery Design z dalekiej Syberii i dzięki umiejętnościom rodzimych jubilerów stał się częścią przygotowywanej kolekcji MAAMU.
Nowoczesna i prosta forma kolekcji MAAMU w naturalny sposób odwołuje się do aktualnych trendów jubilerskich. Ciosy mamuta pełne są różnorodnych odcieni bieli, które powstały w wyniku kilku tysięcy lat mineralizacji pierwotnego surowca organicznego. Dzięki temu każdy egzemplarz zyskuje swój wyjątkowy, indywidualny i niepowtarzalny charakter, a zdobiona nimi biżuteria zalicza się do najbardziej oryginalnych dodatków kobiecych stylizacji.